Масовен протест пред Собранието против Заев: Од судот се спасивте, од народот нема!


Околу 15.000 граѓани попладнево излегоа пред Собранието на Република Македонија да дадат поддршка на ГДОМ на протестот против аболицијата на Зоран Заев и ЗОран Верушевски.gdom-3

По протестот пред Собранието, огромната толпа од граѓани се упатија кон седиштето на СДСМ каде го изразија својот револт од аболицијата на опозицискиот лидер Зоран Заев.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1