Медицински сестри пронашле 3.800 евра во креветот на починат пациент


Во болничка соба во Косовска Митровица, медицински сестри во два душека нашле 3.800 евра и 13.000 динари.bolnica krevet

Парите ги пронашле додека ја подготвувале собата, откако во истата на 10 јануари годинава починал пациент, кој сам лежел во таа соба.

Откако настанот го пријавиле во полиција, парите им биле предадени на семејството на починатиот пациент.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1