Млада мајка почина од срцев удар а зад себе остави бебе старо 45 дена


23- годишната Аделиса Халиловиќ од Босна, починала од инфаркт, пред неколку дена а зад себе ја оставила својата ќеркичка која е стара само 45 дена.

Според тамошнте медиуми, причина за срцевиот удар е вода во белите дробови.

На социјалните мрежи објавен е апел за помош од нејзиното семејство, кое ги изнанади смртта на Аделиса.

-Надија остана со нејзиниот татко. На овој самохрат татко му е потребна помош- се наведува во апелот, во кое се наведува кој број на пелени и адаптирано млеко е потребнои начинот на кој може да се помогне на семејствот, кое доживеа стравична трагедија.

Сопругот и сестрата на Аделина се сеуште во шок и неможат да се опорават и справат со губитокот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1