Мртов ладен си ја крстил продавницата ХИТЛЕР – ставил и кукаст крст


сопственици се двјаца Индијци. Еден од нив Rajesh Shah вели дека поим нема кој бил Хитлер а продавницата ја крстил по надимакот на дедото на неговиот партнер.

“Hitler го викаа дедото на мојот партнер Manish Chandani бидејќи тој бил строг. Искрено јас поим немав кој бил Хитлер, само чув дека и тој бил строг човек, а неодамна на интерент видов кој всушност бил“

Иако евреите во неговиот град дигнаа голема врева тој вели нема намера да го смени името зошто дал многу пари за банери и картички. Потрошив 40,000 и само доколку ми ги компензира некој ќе го сменам името, изјавил сопственикот

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1