МВР со детали за пожарот кој беснееше во Карпош


На улицата „Вич“ во Скопје во зграда на 17 кат денеска во 10:10 часот избувна пожар во стан во кој бил 58-годишниот В.Ѓ кој заради вдишување на поголемо количество на чад, со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Ургентен центар при Клинички центар „Мајка Тереза“.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот е целосно изгаснат во 10:55 часот.

Увид ќе се врши во текот на денот.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1