На сред раскрсница во Дубровник, бенд чекал да ги сними Google Street View


Овој бенд очигледно имал информација кога камерите на Google Street View ќе снимаат во Дубровник, па неколку часа бендот бил распослан на среде раскрсница.

Според хрватските медиуми Томислав Клинчан, Никша Сентиќ, Марјан Житник и Жарко Драгојевиќ членови на бендот ,,Embassy 516,, од Дубровник подготвени со сите инструменти го чекале моментот кога да почнат да свират како би ги снимиле камерите на Гугл. Судејќи по фотографијата успеале, а беа атракција за сите кои минуваа на раскрсницата тие неколку часа.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1