Над 2.500 специјалци и полиција ќе ги чува Сител и МТВ утре


Над 2.500 специјалци, меѓу кои и 1400-те наградени со по 200 евра, утре ќе ги бранат Сител и МТВ од народот, пишува А1он.

policija apsenje
Во текот на вчерашниот ден биле повикани речиси сите полициски службеници од цела Македонија од единицата ЕБР да се јават на работа во сабота наутро, тврди порталот.

Утре Сојузот за иднината најави марш кој почнува пред Сител Телевизија, поминува пред Влада и Парламент, а завршува пред МТВ.

А1Он

Полицајците кои го обезбедуваа собранието при инцидентите добија парична награда

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1