Над 60 летови откажани на аеродромот во Франкфурт поради громотевици и пороен дожд


avionОколу 65 летови се откажани денеска на меѓународниот аеродром во Франкфурт поради грмотевици и пороен дожд, изјави портпаролот на авиооператорот „Фрапорт“.

Други неколку летови имаат задоцнувања.

Германската метеоролошка служба предупреди за неповолни метеоролошки услови. Според прогнозите, поројните дождови во Франкфурт нема да запрат и во текот на следната ноќ.

МИА

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1