Најлоши возачи во светот


Според сите анкети и истражувања најлоши се Полјаците.

луѓето сметаат дека Италијанците се „опасни по живот“ кога ќе се најдат во сообраќај, 15.6% од испитаниците ги посочиле Грците, 14 насто мислат дека најлошо возат Полјаците, потоа следуваат Германците со 7.9 % и Французите со 7.7 %.

Македонците никој не ги споменал тоа може да има две значења:
1.Или сме многу добри возачи.
2.Или толку очајно возиме што се плашат да кажат.

Share Button

Tags: , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1