„Не сакам ништо“ во кафуле во Босна се наплаќа 1 евро (Фото)


Дека се си има своја цена, па дури и во кафеана, докажува и примерот на еден келнер со име Миле, кој на своите гости им го наплатува и тоа што не сакаат ништо

Добро прочитавте. Ако по некој случај западнете во кафеаната во која работи овој келнер, и на прашањето „дали сакате нешто?“ ќе одговорите „ништо“, тоа ќе ве чини едно евро. Дека ова не е шега, покажува и фискалната сметка на која пишува-Едно ништо, 2 км (конвертибилни марки-односно едно евро.
05022014164527_ne sakam nisto 1 evro
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1