Новата претседателката на Хрватска има секс афера со Србин: Кој е мистериозниот плејбој кој ја завел


Покрај тоа што тоа е болно сеќавање, оваа несреќна љубов со Србин е „најмрачната тајна“ на претседателката на Хрватска, пишува Телеграф.рс.

Од еден од штабовите, пренесуваат дека таа до последниот ден од кампањата стравувала од тоа дека ќе се открие нејзината тајна.hrvatska.jpg-500

Колинда Грабар Китаровиќ, новоибраниот претседател на Хрватска за малку поради страсна љубов со српски плејбој во 1988 година не одлулила да се пресели во Белград.

Од извори за Информер тврдат дека, близок пријател и соработник на новата претседателка каува оти само нејзините најдобри пријатели знаат за нејзината афера.

-Тоа се случуваше во 1988 година. Таа како 20-годишна студентка на приморјето се запозна со тогаш многу популарниот плејбој од Србија. Имало инстант хемија, па тие набрзо почнале да се забавуваат. Таа дури и жестокот се расправала со своето семејство кога им соопштила дека сака да ги прекине студиите во Загреб и да се пресели во Белград, тврди изворот.kolinda kitarovic

-Тој Србин најпрвин и ветуваше се и сешто, а потоа ја искористи и ја остави! Едноставно во еден момент престана да и се јавува. Иако таа се трудеше се да сокрие, со години патеше за него и мислам дека нема да погрешам ако таа токму тогаш започна од длабината на својата душа да ги мрази Србите, додава изворот кој потенцирал дека покрај тоа што ова била болна љубов за неа, воедно е и најмачната тајна која ја крие хрватската претседателка.

-Колдина во текот на целата изборна кампања стравуваше дека ќе се открие нејзиниот „грев од младоста“. Веруваше дека власта ќе се обиде тоа да го искористи за политички да ја дискредитира во хрватската десничарска јавност. Како и да е, никој пред неа не зборува за оваа тема бидејќи таа веднаш добива напад на хистерија…тврди изворот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1