Обвинетите чувале ВИДЕА од мртви луѓе и крвави тела на деца – судење Монструм


Крвави мртви тела, снимки од обука на муџахедини и маскирани војници со црни шалови се дел од доказите кои биле изведени на судењето за случајот Монструм во скопскиот Кривичен суд, пишува Вест.

mrtovec„Снимките полни со радикално исламистичка содржина, што се прикажуваа на видео бим во судница во Скопскиот Кривичен суд, се најдени во компјутерите на дел од обвинетите.

На судењето беше присутен и преведувач од арапски на македонски јазик, оти најголем дел од содржината на цедињата беше со арапски песни и писмо“ – пишува весникот.

Повеќе во дневното издание на весникот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1