Олимпијадата заврши, спортистите едвај чекаа да се ,,начукаат,, – ФОТО ,,летва,, пијани ОлимпијциПо ,,ремонтот,, во телевизиското студио, врв на веселбата пред камерите беше кога Никола Карабатиќ и Клод Онест го соблекоа новинарот.


Ракометарите на Франција на ОИ во Лондон ја одбранија златната медала. Потоа гостуваа во студиото на една од француските телевизии, каде што под влијание на алкохол, спонтано го размонтираа студиото…

А, врв на целото славје и веселба, барем пред камерите, беше кога Никола Карабатиќ и Клод Онест го обиколија новинарот кој што во живо известуваше за прославата и почнаа да го соблекуваат… И никој на тоа не занемеруваше – луѓето се двократни олимписки шампиони!

 

1. Рајан Лохте изгледа доживеа повеќе од блесок, прославувајќи го неговиот 28 роденден во Planet Hollywood.

2. Изгледа некој доживеал несреќа! Белгискиот велосипедист Гијс Ван Хоецк се загубил во Махики ноќниот клуб, правејќи сцена дека се обидува да си замине од истиот.

 

 

3. Освојувачката на бронза Ребека Адлингтон доби во Спидо партијата, оставајќи ја со длабок рез на ногата.

4. Американскиот добитник на златен медал Алиса Адерсон гледаше разчорлено по прославата во Chinawhite. Таа доби ингиренции за Олимпиското Сел, но по изгледот оваа неидентификувана олимпијка ќе и треба малку помош да стане по лудата незаборавна ноќ.

 

 

5. Холандскиот Олимпиец Дион Дресенс доби танц во скут од жешка девојка, пред да си замине од ноќниот клуб Chinawhite.

6. Јужно африканскиот пливач Јеан Басон имаше луда ноќ во ноќниот клуб кинејќи си ја маицата, а потоа беше испратен надвор од клубот од обезбедувањето.

 

7. Бредли Вигинс сподели слика од неговиот загреан пијалок.

8. Веслачот Џошуа Ботх се обидува да ја удави тагата откако не успеа да донесе медал во својата земја, а потоа беше уапсен откако скрши прозор во Лондон.

 

9.Каде отиде твојот медал, Џесика Харди? Членот на Американскиот олимписки пливачки тим се сопна во ноќниот клуб

Tags: , , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1