Tag Archives: proslava

Спектакуларна сценографија и 21 пејач – Арена Филип 2 прослава на независноста

Утревечер во националната арена “Филип втори” со почеток во 21 часот со спектакуларен концерт ќе биде одбележана 21 година од независноста на Република Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

Препаркирајте си ги колите да не ви ги дигне пајак – затворени улици утре околу арената Филип 2

Од 12 часот ќе биде задолжително дислоцирањето на сите автомобили паркирани на сообраќајниците во непосредна близина на арената „Филип Втори“.

______________________________________________________________________________________________________

За 8 септември бесплатно со воз до Скопје

Сите железнички линии на Денот на независноста 8 Септември и на 9 септември по полноќ ќе биде бесплатен, соопштија од Македонски железници.

______________________________________________________________________________________________________

Не се карајте со полицајците – нема паркирање во селото Лешок денес

  ,, Им советуваме на граѓаните кои ќе одат во Лешок денеска на празнувањето на Голема Богородица, да се воздржат од непотребни расправии и да не го нарушуваат јавниот ред и мир, паркинг во селото нема, но обезбеден е паркинг за сите кои ќе дојдат,, изјави портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

______________________________________________________________________________________________________

Груевски го одмина Бесими – не се поздрави со него

На свечената парада по повод 18 август-Денот на АРМ, во касарната Илинден присуствуваше државниот врв и голем број граѓани.

______________________________________________________________________________________________________

Олимпијадата заврши, спортистите едвај чекаа да се ,,начукаат,, – ФОТО ,,летва,, пијани Олимпијци

По ,,ремонтот,, во телевизиското студио, врв на веселбата пред камерите беше кога Никола Карабатиќ и Клод Онест го соблекоа новинарот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1