Tag Archives: sportisti

Мажите кои вежбаат имаат сперматозоиди кои пливаат побрзо

Мажите кои сакаат да имаат деца нема да погрешат доколку почнат да посетуваат теретана.

______________________________________________________________________________________________________

Олимпијадата заврши, спортистите едвај чекаа да се ,,начукаат,, – ФОТО ,,летва,, пијани Олимпијци

По ,,ремонтот,, во телевизиското студио, врв на веселбата пред камерите беше кога Никола Карабатиќ и Клод Онест го соблекоа новинарот.

______________________________________________________________________________________________________

Спортисти од Африка дошле на Олимпијада и ги снемало – емигрирале

Седумина камерунски спортисти кои дошле на Олимписките игри во Лондон, исчезнале и се верува дека преминале во европските земји.

______________________________________________________________________________________________________

Домари, ѓубреџии, адвокати, слаткари…. Знаете ли што работат олимпијците?

По тренинзите тие се адвокати, професори, пожарникари, сметководители, домари, ѓубреџии, слаткари и што уште не.

______________________________________________________________________________________________________

Ај оставете ги нашите олимпијци на мира – каде бевте да мрчите пред да заминат?

Каде бевме ние новинарите да вака остро ,,мрчиме,, пред да заминат нашите спортисти – да бараме – остро – да им се дадат повеќе пари, да им се обезбедат услови за тренинг.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија на Олимпијада !!!!!

  Колку сме толку сме – токму сме – нашите спортисти гордо зачекорија на свеченоста по повод отворањето на Олимписките игри 2012 во Лондон. Облечени во црвени шорцеви и бели маички гордо го виореа МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ. Македонскиот олимпиец, младиот 19-годишен пливач Марко Блажевски беше знаменосецот за нашата земја. Македонската делегација дури и на терасите од […]

______________________________________________________________________________________________________

Почна антидопинг контролата на ОИ – литванскиот дигач на тегови нема да оди во Лондон

Анти допинг агенцијата на Велика Британија објави дека започна тестирањето на спортистите.

______________________________________________________________________________________________________

Загинаа двајца екстремни спортисти

Двајца екстремни спортисти загинаа денеска во Грузија, откако скокнале од мост а јажето со кое биле врзани се скинало.

______________________________________________________________________________________________________

Тетоважите на олимпијците !

Тетоважите – особено оние направени со стил и со приказна секогаш привлекуваат внимание. Но, кога се нацртани на тело на спортисти, а уште и кога најголем број од нив ги имаат олимписките прстени, добиваат друга димензија.

______________________________________________________________________________________________________

Студенти тренирале за ЛОИ – а факултетот ги казнил 3000 евра по семестар

50 млади студенти од Холандија, факултетите ги казниле да платат по 3000 евра, за не појавување и не полагање во јунската испитна сесија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1