Освои злато и доживеа нервен слом


По шокантните вести младата спортистка доживеа нервен слом, и целосно скршена од болка замина веднаш за Кина.

 

Кинеската спортистка Vu Minksia освои златен медал на олимписките игри во Лондон, но не се радуваше долго на својот успех. Нејзиното семејство цели три години криело од неа дека починале нејзините баба и дедо, само за да не и ја нарушат концентрацијата за подготовките за Лондон.

По освојувањето на медалот и ја соопштиле оваа лоша вест, но и уште една. Нејзината мајка боледува од рак на дојка.

По шокантните вести младата спортистка доживеа нервен слом, и целосно скршена од болка замина веднаш за Кина.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1