Откажани сите летови на скопскиот аеродром


Сите полетувања и слетувања на скопскиот аеродром „Александар Велики“ утринава се откажани поради магла.

aerodrom magla1

Според информациите на веб страницата на аеродромот, предвидените полетувања до пладне се откажани, а дел од слетувањата во раните утрински часови се пренасочени кон аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид.

На патиштата низ државата сообраќајот се одвива со намалена видливост до 50 метри на патните правци Велес-Скопје, Велес-Штип, Катланово-Велес, Тетово, Македонски Брод, Срамзалино, Павлешенци, Кочани, Делчево и Струмица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1