Фото: Голем верижен судир на излез од Скопје – 30 коли, неколкумина повредени


При верижен судир на обиколницата кај Волково на патот кон Приштина повредени се повеќе лица.

Судирот се случил околу 8 часот утрово, а според првичните информации од МВР, учествувале повеќе возила и има неколкумина повредени.

Очевидци велат дека во верижниот судир имало околу 30 возила. Причината за судирот, според првичните информации, најверојатно се влажните и лизгави коловози.

Видео од несреќата: 5 лица на Ургентен, 9 повредени по верижниот судир кај Волково

Ова се фотогрфии од местото

wwww

66677

www2 10836218_763231390380092_1870290360_n

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1