Откриено кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија!


Социјалните мрежи веќе почнаа да коментираат,  а Македонската телевизија во централниот Дневник објавила кој ќе ја преставува Македонија.

eurovision-2013-aСпоред порталот Прајм тиме на претстојната Евровизија во Малме, Шведска, која ќе се одржи во текот на мај 2013-та, Македонија ќе ја претставуваат кралицата на ромската музика Есма Реџепова и популарниот поп пејач Влатко Лозаноски – Лозано.

Се коментира дека станува збор за интересен спој, а за песната јавниот сервис повеќе детали ќе објави наскоро.

izvor – Prime time

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1