Ова е преплашениот мајмун кој Иран го прати во вселената (Фото)


Иран соопшти дека успешно испратиле мајмун во вселената со ракетата“Пишгам/Пионир“.

Според информацијата ракетата достигнала висина од 120 километри, по што мајмунот безбедно се вратил на земјата. пред мајмунот Иран во вселената испрати и глушец и црви во 2010. оваа фотографија е од иранската Пред тв и на неа се гледа како ирански научник држи мајмунче а телевизијата тврди дека фотографијата е направена во вселената. 

majmun vselena

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1