Ова се трите дечиња кои се удавија – семејствата завиени во црно


Голема трагедија ја потресе Србија викендов кога три дечиња се удавија спасувајќи се едно со друго. Се работи за 14-годишната Кристина Поповиќ, 12-годишниот Ласла Миленковиќ и 13-годишната Даниела Ивановиќ.

decinja.jpg-500

– Гледав како ми се дават другарчињата пред моите очи. Вриштев, молев за помош, но ги снема пред моите очи. Знам дека не сум виновма, пробав да направам се што можам, но не успеав да помогнам, вели 12-годишната Сашка Савиќ пред чии очи починале другарчињата.

Тие си играле заедно на улица кога им дошла идејата да одат на плажа и да се разладат. Сашка им велела да останат, но тие не сакале. Кога влегла во реката, Кристина почнала да се дави. Дечињата скокнале по неа за да ја спасат, но и нив ги повлекла водата.

Иако девојчето молело за помош, никој немало во близина да помогне.

Три семејства се завиени во црно.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1