Папата пуштил гулаб на мирот – гулабот треснал во ѕид (Видео/Фото)


На крајот од обраќањето на папата Бенедикт XVI кон верниците тој пушти гулаб на мирот од терасата. Но белиот гулаб прво тресна во блискиот ѕид, а потоа зашеметен се врати на терасата.

Сето ова го забележаа фоторепортерите и фотографијата веднаш го обиколи светот.

papa gulab

РОДНОТО МЕСТО НА БАБА ВАНЃА НОВА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА
ЕДЕН ЗАТРУЕН ОД ПОЖАРОТ НА ПЕЛИСТЕР – ЕВЕ ШТО ОСТАНА ОД ПЛАНИНАРСКИОТ ДОМ
ВИСТИНАТА ЗА ФЛУОРОТ ШТО СЕКОЈА МАЈКА ТРЕБА ДА ЈА ЗНАЕ
ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО ЈА ЗАТВОРИЛО ВРАТАТА ДА НЕ ИЗБЕГААТ БЕЗ ПЛАТЕНА СМЕТКА – 233 СТУДЕНТИ ЗАГИНАА ВО ПОЖАРОТ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1