Полицаец најден застрелан утрово во Кисела Вода


32 годишен полицаец од Скопје бил пронајден како лежи со прострелна рана во градите, утрово на улицата Сава Ковачевиќ во скопската населба Кисела Вода.

Бил пронајден утрово околу 5.30 часот, а го пронашле неговите родители. Крај него е пронајден неговиот службен пиштол и чаура од испукан куршум.

Веднаш бил пренесен во Ургентниот центар и е во животна опасност.

Според полицијата, станува збор за М.С. (32) направен е увид на местото во тек е расветлување на случајот дали се работи за обид за убиство, несреќен случај или обид за самоубиство.

Фото Мкд.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1