Полицаец со службениот пиштол извршил самоубиство пред очевидци


Саша С. (44) од селото Алакинце кое се наоѓа во близина на Сурдулица со службениот пиштол си го одзел животот, јавуваат медиумите од Белгад.

Самоубиството било извршено во присуство на очевидци, истакнал Станиша Михајловиќ – истражен судија на Високиот суд во Врање.

Полицаецот го извршил самоубиството во состојба на психичко растројство, стои во извештајот од истрагата.

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1