Полoвина тон марихуана најдена во Белград


 

Белградската полиција уапсила едно лице кое е осомничено за производство и тргување со марихуана.

За време на апсењето кај него била пронајдена половина тон марихуана и 1.700 насади за марихуана.

Во домот на уапсениот била пронајдена и вага, како и пакетчиња подготвена марихуана за продажба.

Лицето е од земун и познат на полицијата како уличен дилер. Се трага по неговите добавувачи и клиенти.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1