Поранешен маринец открива како да се спасите од давење (ВИДЕО)


Доколку некогаш се најдете во смртоносна ситуација во вода, малку присебност и најобични пантолони би можеле да ви го спасат животот. Тоа го открива поранешниот маринец Мајк, чија корисна инструкција за неколку дена ја погледнале повеќе од милион луѓе.Screenshot_22-641x320

Многу е важно да ги врзете ногавиците во јазол, да го закопчате патентот, односно да се наоѓа во вода. тоа е всушност сè, бидејќи пантолоните ќе ги наполните со воздух многу лесно.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1