Порнич што самите ќе го контролирате (Видео)


Порно сајт кој што ќе може да се прегледува и контролира преку чувства, организира компанијата „Game Link“.

Сајтот во иднина ќе може да се контролира само со поглед на корисникот и секое движење со раката и прстот ќе овозможи на корисникот директна 3Д интеракција со екранот.

xl_Kinect_PornHack_610
„Никој повеќе не сака да ги користи тастатурата и глувчето. Зошто да не направиме нешто со само едно помрднување или стегање на раката“, изјавил Џеф Дилан, потпретседателот на „Game Link“.

„Порното се развива по патот на холограм“, вели Дилан.

Ова не е нова идеја. Веќе има креирано виртуелна сексуална игра во која со движење на раката се води играта. Сега е обидот тоа да се направи и со порничите во ,,живо,, на интернет сајтовите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1