Пожар може да ја зафати Гевгелија – ангажирани и авионите


 

Пожарот што изби околу 15 часот кај селото Негорци се шири кон Гевгелијa

Пожарот избувнал во близината на депонијата, а поради ветровите забрзано се шири кон градот Гевгелија.
Во гасење на пожарот се вклучија противпожарни единици од Струмица, Дојран, Валандово, Богданци и Гевгелија, а ангажирани се и двата авиони за гаснење пожар.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1