Познат идентитетот на прегазениот маж во Кисела Вода


Маж на возраст од околу шеесетина години загина синоќа, во сообраќајна несреќа во Скопје, кога автобус на ЈСП „Скопје“ ја прегазил жртвата на неодбележан пешачки премин.jsp tepacka avtobus
Несреќата се случила околу 20 часот на булеварот Борис Трајковски во Кисела Вода. Денеска е соопштен и идентот на прегазениот. Станува збор за Фазли Е. (63), жител од кумановското село Романовце.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1