Пратениците од опозицијата си носеле алкохол за вечерва – запленет им е


Повеќе шишиња алкохол се запленети вечерва од лица, кои како што дознаваме, се пратеници на опозицијата, пишува Нетпрес.

sobranie vnatre

Обезбедувањето на Собранието, како што дознава Нет прес од собраниски извори, го одзело алкохолот од лицата при обид да влезат во собраниската зграда.

Обезбедувањето во два наврати спречило шверц на алкохол во Собранието од страна на пратеници од опозициските партии. Во првиот случај се работело за 1,5, а во вториот еден литар ракија.

На пратениците кои се наоѓаат во Собранието дозволено им е да внесуваат храна и облека.

Еве каква е атмосферата во и пред собранието (Видео)
ВЛАДАТА ГО ИЗГЛАСА БУЏЕТОТ – ОПОЗИЦИЈАТА ЌЕ СПИЕ ПРЕД СОБРАНИЕТО
ЦРВЕНКОВСКИ: И ГРОМОВИ И МЕТЕОРИ ДА ПАЃААТ, ЌЕ ИЗДРЖИМЕ -САКААТ БОРБА – ЌЕ ДОБИЈАТ!
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1