Прегазен пешак кај пазарчето во Ѓорче


47-годишниот Р.А. од Скопје вчера околу 9 часот со своето возило удрил во пешакот Г.М. (70) од Скопје, кај пазарчето во Ѓорче.

Пешакот со возило на Брза помош е пренесен во Ургентен Центар во Скопје каде му се констатирани тешки телесни повреди и истиот бил задржан на понатамошно лекување.

Извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1