Претепан екс министер – му ја скршиле раката во затвор


Sasa-DraginПоранешниот министер за земјоделство кој беше уапсен поради малверзации со ѓубриво бил претепан во затворот.

Саша Драгин екс министер во српската влада добил ќотек во притворското одделение. Како што пренесува српски курир него го нападнале останатите затвореници додека шетале во дворот на затворот. Екс министерот имал видливи и тешки повреди, а скршена му била и раката.

Тој е во притвор бидејќи се сомничи дека го оштетил буџетот на Србија за 4,5 милиони долари.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1