Работник добил отказ – убил пет луѓе и ранил шест полицајци


Најмалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис.

-Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

Според портпарол на полицијата, напаѓачот бил Гери Мартин (45), вработен во тој индустриски комплекс. Мартин добил отказ од работа во текот на вчерашниот ден. Во комплексот работел 15 години.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1