Работното време се враќа на старо – од 8:30 до 16:30


Поминаа жештините од утре работното време се враќа на старо, од 8:30 до 16:30 часот, соопштуваат од владата.

Согласно УХМР поминал топлотниот бран и Македонија не е веќе во жолтата фаза. Се укинуваат сите мерки од Акцискиот план за заштита од топлотен бран со исклучок во градинките да не се практикува физичка активност и да не се изнесуваат децата на отворено по 11 часот.

Владата и надлежните институции  продолжуваат со внимателно следење на состојбите и движењата, и доколку се појави потреба, веднаш ќе бидат преземени дополнителни мерки врз основа на препораките на надлежните институции.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1