Ратко Младиќ силуван во затвор!?


Холандски државјанин по потекло од Сараево кој работи како чувар во затворот открил дека воениот злосторник Ратко Младиќ  бил зверски силуван од страна на пет затворениции од Хашкиот трибунал, пренесува порталот Сараево365.

mladic2– Чекаа да падне мрак и потоа со часови зверски го силуваа петорица затвореници, тоа е се што можам да ви откријам, изјавил чуварот.

Овој инцидент се случил во четвртокот вечерта, а злосторникот Младиќ моментално се наоѓа на интензивна нега во една од Хашките болници.

Според првичните информации силувачите биле од Руанда.

Порталот кој  дошол до овие информации напиша „Им упатуваме искрени честитки на силувачите и се надеваме дека користеле бодликава жица на нивните полови органи за време на чинот“.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1