Реџепова: Не ме пуштајте да умрам


Кралицата на народната музика , Уснија Реџепова (69) која пред две години и е откриен рак на белите дробови, е во тешка здравствена состојба и моментално се наоѓа на лекување во белградската болница.usnija500

Во болничкиот кревет пејачката ги пречекала новинарите на српски „Курир“, кои како што велат, иако била во огромни болки, сакала што повеќе да зборува за својата мака, бидејќи не сакала да биде сама.

– Не ме пуштајте да умрам – вели Реџепова во исповедта за медиумот.

– Подобро ми е откако дојдов во болница. Приклучена сум на апарати, поради тоа тешко зборувам. За сега ми е поодбро отколку пред да дојдам на лекар, но секако ми е тешко. Ќе се видиме кога ќе дојдам дома, но важно ситуацијата е подобра, изјавила Уснија.

Цело време Уснија е во друштво на своите блиски пријатели и роднини и тие велат дека Уснија е голем борец.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1