Регионот шокиран: Откриено кој е војникот што удира мртва жена во Бјелина?


Фотографијата од почетокот на војната во Босна и Херцеговина на која војник удира мртво тело на Босанка ја помина планетата.
Конечно е откриен „војникот“ од сликата…tuzno-50680

Младиот човек, кој во 1992. година во Бјелина го направил овој монструозен чин врз Тифа Шабановиќ, сега живее во Белград. По враќањето од војната тој се посветил на музиката и станал еден од најпризнатите и најпознати диџеи за електронската денс музика и основач на белградската транс-сцена.

Неговото име е Срѓан Голубовиќ, познат како диџеј Макс.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1