Родено е првото бебе од смрзната јајце клетка во Македонија


Во Ре-Медика родено е првото бебе од смрзната јајце клетка во Македонија, дознава Курир.

Првата приватна општа болница Ре-Медика, деталите ќе ги соопшти утре.bebe111

За ова достигнување ќе говорат проф. д-р Андреја Арсовски, медицински директор, проф. д-р Глигор Димитров, шеф на оддел на гинекологија и акушерство, д-р Зоран Петановски, шеф на ИВФ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1