Родителите на раце го донеле мртвото тело на Тамара во Брза помош


Лекарите денеска соопштија дека мртвото тело на своето дете во Брза помош на раце го донеле неговите родители, јави „Дума“.tamara1-500tbh5yh45ey454

На Тамара не успеале да и помогнат ниту лекарите специјалисти во велешката болница. Никој не може да потврди кога точно и од што починало девојчето.

Смртта ја затекна малечката надвор од здравствените институции па затоа не е побарана обдукција, јави Дума. Неа единствено можат да ја побараат родителите.

Матичната лекарка на Тамара за „Дума“ рекла дека девојчето подолго време не било донесено на преглед.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1