Сакаше да го украде крстот и го зема од рака на девојчето што го фати – Свештеникот ќе го пријави


Свештеникот што го фрлаше крстот во Ново Село лично ќе пријави во полицијата дека момче сакаше да го украде крстот откако беше фрлен во водата.

За прв пат, крстот го фати жена, но настанот помина со недорабзирање, бидејќи  само што го фати крстот, истиот и беше одземен од друго момче, што беше причина да реагираат и свештените лица. За среќа, преовлада разумот, па крстот беше вратен на младата Васкова која посака вработување, здравје и љубов.

Kurir

Видео: Еве како и го украдоа крстот на девојката во Штип

kkrst-kradec

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1