Сашо Мијалков попладнево приведен и спроведен во истражниот затвор „Шутка“


Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков полиција го изнела со лисици од скопскиот хотел „Мериот“, од каде што го спровела во истражниот затвор во Шутка. Притворот е на барање на СЈО, за случајот „Таргет,,

1Тв објави дека притворот е по барање на СЈО поради сознанија дека постои опасност од бегство.

a1.on.мк објавува дека е одреден е 30-дневен притвор за порнешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, потврдија од СЈО. Во моментов Мијалков е спроведуван во истражниот затвор во Шуто Оризари.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1