СДСМ-овски ајвар поделен во Карпош (Фото)


Младите социјалдемократи од Карпош есенва сами правеле ајвар и теглите денеска ги донираа на најзагрозените социјални семејства од општина Карпош, заедно со останати основни прехрамбени продукти како масло, брашно, шеќер, сол итн. 

Ајварот освен што е домашен е и со уникатна етикета на теглата – СДСМ –овска етикета.

Ова не е прв пат партиите да си го брендираат она што го даваат. Пред некоја година имавме локум ВМРО –ДПМНЕ.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1