Се запалил студенскиот дом во Охрид – Фото


 

Претпладнево пожар во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид.

Пожарот избувнал во пералната и се проширил. Според информациите целосно изгореле двете перални и голема количина постелнина.

Причинета е материјална штета, но нема повредени лица. Веднаш интервенирала противпожарната бригада, која со три возила целосно го локализирала пожарот.

Фото – inpress

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1