Сестрата на Аркан ја нападнала Цеца на гробишта!


Вчера се одбележани 15 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, сопругот на Цеца Ражнатовиќ.

На поменот кој се одржал на гробиштата во Белград вчера, сестрата на Аркан, Јасна Диклиќ, била мошне груба кон познатата српска пејачка Цеца. Имено таа од надгробната плоча на брата си ја тргнала корпата во која Цеца донела пченица и послужување. Во тој миг на Цеца и затреперило лицето, но без оглед на се достоинствено се однесувала до крајот на службата.

arkan.jpg-500

Сестрата на покојниот командант Аркан не застанала тука, туку по опелото одржала говор кој дополнително ја подгреал ситуацијата.

-Последните петнаесет години јас на брат ми му ги организирам парастосите, а од следната година тоа ќе го прави неговиот син Никола, кој се враќа во Србија – рекла Јасна.

Цеца после тоа бесно ги напуштила гробиштата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1