Северина ќе прави и втора сцадба – еве кој е поканет


Северина и сопругот Игор за петстоини лица поканети на белградската прослава подготвија „The best of Vučković and Kojić”.

Поканетите со недели чекаа да ги повика некој од тимот на Северина и да им врачи покани за прослава на венчавката, но младенците се предомислија во последен момент.seve-1_thumb_medium500_250

Наместо класични покани Северина (43) и Игор (28) одлучија да ги изненадат своите пријатели со видео покана. Направија компилација од најдобрите интимни фотографии и од црквената венчавка. Прославата ќе се одржи на 22 ноември во еден белградски хотел, а за веселбата ќе платат 52.000 евра.

Меѓу поканетите се: Лепа Брена и Слободан Живоиновиќ, соседите на Кеба во Белград. Ќе настапи Саша Матиќ со кого Севе ја сними „Море од тага“, како и „Министарке“ со кои ја отпеа “Uno momento“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1