Шакира е полу Македонка, затоа им дава православни имиња на децата!


Ако им се верува на шпекулациите, таткото на пејачката  Шакира наводно има и македонско потекло, а постојат и други теории во врска со православните и семејството на пејачката.sakira tatko

На страната на „Гардијан“ www.guardian.co.uk, како и на официјалната веб-страница на Музејот Мадам Тисо стои дека таткото на Шакира, Вилијам Мебарак Чадид, по потекло е половина Либанец, половина Македонец.

Дедото на Шакира бил Либанец кој се оженил со Македонка. Таткото на Шакира – Вилијам бил роден во Америка па се преселил во Колумбија каде што се оженил со Италијанката Нидија.sakira

Имено, таа е неговата втора жена која е мајка на Шакира.

Откако големо внимание привлече веста дека Шакира и на вториот син му дала име кое може да се поврза со нашите простори, почнаа шпекулациите дали тоа има врска со таткото на пејачката, кој наводно има и македонско потекло!

Првото дете на Шакира и фудбалерот Пике се вика Милан, а вториот син – Саша.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1