Чудо како Калиниќ никого не усмртил: Фотографии од несреќата


Автомобикот „сузуки“ бил во целост смачкан. Oчевидците зачудени како сите патници се надвор од животна опасност.

Чудно како Милан Калиниќ никого не усмртил во сообраќајната незгода која ја предизвика враќајки се со Копаоник со оспругата и децата. Актерот и водител на ТВ Пинк со својот џип „Ленд ровер“ налетал на “сузуки“ во кои биле четворица унгарски државјани.mil.jpg500

Калиниќ сам признал дека е виновен за незгодата, дека лошо го проценил лизгавиот коловоз. За незгодата му се заканува четригодишна казна затвор за тешко дело против безбедноста во сообраќајот, сторено од небрежност.

Се зема предвид дека тој и претходно имал кривични и прекршочни пријави за дела во сообраќајот.2mil.jpg500

Адвокатот на Калиниќ не верува дека ќе добие затворска казна. Вели, среќа што актерот немал алкохол во крв.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1