Шерон Стоун се онесвестила на модна ревија – итно пренесена во болница


 

Шерон Стоун била итно однесена во болница во Милано, Италија во саботата откако се онесвести за време на модната ревија на Fendi.

“Таа се несвести одеднаш, телото и беше ладно, беше страшно,, изјавил извор за Us Weekly.

На актерката не и било добро уште во хотелот, но ја прегледал лекар и утврдил дека е во стабилна состојба, а таа не сакала ни да чуе да ја пропушти ревијата.

54 годишната актерка која е долгогодишен активист за борба против СИДА имала силна мигрена, но сепак се појавила на црвениот тепих со својот 27 годишен дечко Мартин Мика. Била бледа и тешко дишела, но инсистирала да остане на ревијата. Тогаш одеднаш се онесвестила и облеана со пот паднала на земја. Итно е пренесена во болница, нема информација во каква состојба е сега, пишува весникот.

Стоун е двапати разведена и мајка на три сина: Роан, Лаирд и Квин.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1