Шок на снимање воен филм: Загинале сите актери


zaginati glumciНајмалку пет лица загинаа, а неколку се сериозно повредени во силна експлозија која го прекина снимањето на воен филм во Иран.

Детонацијата се случила околу 35 километри јужно од главниот граф Техеран, а меѓу загинатите се глумци и вработени во продукцијата.

Засега нема информации кој стои зад нападот, но се верува дека станува збор за несреќен случај.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1