Шокантно видео: Огромен кит исплива на површина покрај девојки кои се возеле со кајак


Додека уживале во возењето со кајак, одеднаш покрај нив испливал огромен грбав кит.

Во близина на калифорнискиот брег покрај две девојки одненадеж исплива огромен грбав кит. Овој вид на кит обично е со должина од 12 до 16 метри и тежок околу 36 тона.

 

Share Button

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1